💪🥇Drugci, koristi in hranila | Življenjski slog

Proteinska omlet z gorčico

Mnogi ljudje imajo zelo napačen koncept o pomenu oreščki v prehrani.

Mnogi mislijo, da je oreščki so preprosti sladkarije, napolnjeni z maščobo, ko nam res dajo velik kalorični vnos, zdrave maščobe in beljakovin, razlog več kot dovolj, da jih obravnavamo kot zelo hranljivo hrano.

Matice zagotavljajo …

Energija

So naravni elementi, ki zagotavljajo največ kalorij na enoto teže. Morali bi jih jemati z veliko zmernosti, če želimo izgubiti maščobe, vendar so odlične kot temppije za ljudi s težavami pri pridobivanju maščob.

Maščoba

Približno polovico njegove teže tvori tekoča maščoba (olje), zelo bogata mono in polinenasičenimi maščobnimi kislinami. Orehi so še posebej bogati z alfa-linolensko kislino, maščobno kislino omega-3.

Zaradi vsega tega oreški zmanjšajo holesterol LDL (škodljivo), povečanje holesterola HDL (koristno) in zaščiti pred arteriosklerozo.

Beljakovine

Po stročnicah so orehi naravna hrana najbogatejša pri beljakovinah.

So precej popolne beljakovine, ki so le pomanjkljive v aminokislinah lizin in metionin.

Minerali

Mandelj je najbogatejše suho sadje v kalciju in pistacija ter arašidovo najbolj bogato z železom. Sezamovo seme in sončnična semena presegajo oreške v železu.

Oreški in semena so zelo bogati z magnezijem in fosforjem.

Vitamini

So dober vir vitaminov B1, B2, B6, E, pantotenske kisline in folatov. 75% vitamina B1 se uniči, ko je pražen.

Oreščki so dober vir holina, vitaminski dejavnik, ki je del lecitina in daje prednost pravilnemu delovanju jeter.

Elementi v sledovih

Zelo so bogati s cinkom, manganom, bakrom in selenom.

Fitokemični elementi

V našem telesu vsebujejo veliko zelo aktivnih snovi.

Elaginska kislina: flavonoidi in fenolne spojine, vsi od njih so močni antioksidanti.

Fitosteroli: Snovi, podobne holesterolu, vendar rastlinskega izvora, ki preprečujejo absorpcijo holesterola v črevesju.

Isoflavoni: Podobno kot tisti, ki vsebujejo soje, vendar v manjšem deležu. Isoflavoni ščitijo pred arteriosklerozo, osteoporozo in rakom.

Tabela kalorij

HranaKalorije / 100 gramovBeljakovineLipidiOgljikovi hidrati
Mandelj4991651,44
Lešnik6251362,91,8
Kikirikije45220,425,635
Kostanj3494,7389
Obrezovanje1772,20,543,7
Suh datum2562,70,663,1
Fig suha2703,52,766,6
Nut67015,663,311,2
Pinion56829,647,85
Pistacija60018518
Grape Raisin3011,90,672

Na koncu, oreščki Morali bi biti del vaše prehrane. Vendar pa niso priporočljivi v času opredelitve mišic, ker je enostavno preživeti s količinami, ki jih jemo. Ravno nasprotno, če želite pridobiti težo, so odlična hrana, natovorjena s kakovostnimi kalorijami, in vam bo zelo koristno, da vzamete težo, ki vas stane toliko.

Končno, vedno priporočamo različice zdravih oreškov, kot so surovo o toast. Izogibajte se ocvrtim ali tistim, ki prenašajo preveč soli.

Oglejte si video: Kako se skuha šparglje?

Like this post? Please share to your friends:
Dodaj odgovor

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: